Chinees bedrijf: ‘Onze camera’s zijn misbruikt in DDoS-aanval op DNS-provider Dyn’

hacker4-gabor-kalman

Een flink aantal beveiligingscamera’s van het Chinese bedrijf Hangzhou Xiongmai Technology Co. zijn ingezet tijdens de recente DDoS-aanval op DNS-provider Dyn. Door deze aanval waren een flink aantal populaire websites moeilijk tot niet bereikbaar.

Dit heeft Hangzhou Xiongmai Technology Co. bekend gemaakt tegenover persbureau Bloomberg. De DDoS-aanval op Dyn is uitgevoerd met behulp van een botnet dat in belangrijke mate bestaat uit Internet of Things-apparaten zoals beveiligingscamera’s. Hierbij is gebruik gemaakt van de Mirai malware, waarvan de broncode begin oktober online is gepubliceerd.

Hoeveel camera’s van Hangzhou Xiongmai Technology Co. door de Mirai malware zijn besmet is niet duidelijk. Wel stelt het bedrijf dat alle camera’s die voor september 2015 zijn geproduceerd kwetsbaar zijn. Het beveiligingsprobleem is inmiddels verholpen via een firmware update. Hangzhou Xiongmai Technology Co. adviseert gebruikers van de camera’s de firmware zo snel mogelijk te updaten. Daarnaast wordt gebruikers aangeraden de standaard inloggegevens van het apparaat te wijzigen.

Meer over
Lees ook
Cloudflare's DDoS-rapport Q3 2025 - inclusief Aisuru, de top van botnets

Cloudflare's DDoS-rapport Q3 2025 - inclusief Aisuru, de top van botnets

In totaal blokkeerden de autonome verdedigingen van Cloudflare in het derde kwartaal van 2025 8,3 miljoen DDoS-aanvallen. Dat is een gemiddelde van bijna 3780 DDoS-aanvallen per uur. Het aantal DDoS-aanvallen groeide met 15% ten opzichte van het vorige kwartaal en met 40% ten opzichte van het voorgaande jaar.

Cloudflare onderzoek: 358% toename aan DDoS-aanvallen in Q1 van 2025

Cloudflare onderzoek: 358% toename aan DDoS-aanvallen in Q1 van 2025

Cloudflare onderzoek: 358% toename aan DDoS-aanvallen in Q1 van 2025 Amsterdam, 29 april 2025 - Cloudflare heeft haar rapport uitgebracht over de wereldwijde DDoS-aanvallen in het eerste kwartaal van 2025.

Cloudflare DDoS-rapport over tweede kwartaal 2024

Cloudflare DDoS-rapport over tweede kwartaal 2024

In de eerste helft van 2024 heeft Cloudflare 8,5 miljoen DDoS-aanvallen tegengehouden: 4,5 miljoen in het eerste kwartaal en 4 miljoen in het tweede kwartaal. Over het geheel genomen daalde het aantal DDoS-aanvallen in het tweede kwartaal met 11% op kwartaalbasis, maar steeg het met 20% op jaarbasis.