Genetec adviseert door groei AI-cyberrisico’s strengere authenticatiecontroles voor fysieke beveiligingssystemen

Genetec Inc. adviseert in het kader van World Password Day op 7 mei, om het beheer van toegangsrechten binnen connected fysieke beveiligingssystemen te verbeteren, nu met AI de cyberdreigingen steeds omvangrijker en geavanceerder worden.
Tools op basis van AI versnellen aanvallen op inloggegevens doordat ze de snelheid, schaal en nauwkeurigheid van attacks vergroten. Organisaties die werken met connected camera’s, toegangscontrolesystemen, servers en clouddiensten, kunnen met zwakke of slecht beheerde inloggegevens risicovolle situaties creëren en criminelen toegang tot hun systemen geven. Dit geldt ook voor wachtwoorden waarmee je rechtstreeks verbinding maakt met beveiligingsapparatuur. Deze worden vaak over het hoofd gezien, maar kunnen een directe ingang bieden tot systemen, wanneer ze niet goed beheerd worden. Het is onvoldoende om alleen te vertrouwen op het regelmatig wijzigen van wachtwoorden of basismaatregelen voor cybersecurity.
“AI verandert de snelheid en omvang van cyberrisico’s”, zegt Mathieu Chevalier, Principal Security Architect bij Genetec Inc. “Hackers kunnen nog sneller handelen en gebruiken AI om zich voor te doen als andere personen, maken social-engineering aanvallen op maat, sporen kwetsbaarheden op grote schaal op en omzeilen detectie. Als reactie hierop moeten organisaties de toegang en identiteit binnen hun systemen actief beheren, in plaats van eenmalig security controles in te stellen en er maar op te vertrouwen dat deze effectief blijven.”
Veel organisaties die een fysiek security systemen hebben, kregen al te maken met deze risico’s. Uit recent onderzoek van Genetec, waaraan meer dan 7,300 fysieke security professionals meewerkten, blijkt dat 59 % te maken had met een toename in phishing en smishing aanvallen. 41% meldde een toename van het totale aantal fysieke of cyberincidenten en 43,5 % ziet social engineering als een van de belangrijkste aanvalsmogelijkheden.
Genetec adviseert organisaties verder te gaan dan geïsoleerde controles op inloggegevens, en een ‘governance first’-benadering te hanteren voor identity management in fysieke beveiligingsomgevingen, met inbegrip van:
- Versterken van controle van identity en credentials
- Meer afstemming tussen IT en fysieke security teams
- Governance-first management
Meer informatie is te lezen is ook te lezen in dit e-book van Genetec.
Meer over
Lees ook
AI en Phishing-as-a-Service zorgen voor toename van e-mailaanvallen, meldt Barracuda
Barracuda Networks heeft het 2026 Email Threats Report gepubliceerd. Nieuwe bevindingen van Barracuda Research laten zien dat AI-gestuurde social engineering en phishing-as-a-service zowel het volume als de effectiviteit van e-mailaanvallen vergroten, waardoor aanvallers hun phishing-operaties kunnen opschalen
Arctic Wolf lanceert AI-gestuurde Aurora Mobile Threat Defense om organisaties te beschermen tegen toenemend aantal mobiele cyberdreigingen
Nieuwe AI-gestuurde security van Arctic Wolf tegen mobiele dreigingen, uitgebreide threat intelligence en verbeteringen aan de Concierge-ervaring helpen organisaties om risico’s te verkleinen bij een steeds groter aanvalsoppervlak.
AI, gedrag en soevereiniteit centraal op Cybersec Netherlands 2026 - Vakbeurs kondigt eerste drie sprekers aan
De eerste sprekers voor Cybersec Netherlands 2026 zijn bekend. Met bijdragen van Mandy Andress, Arno Reuser en Ferry Stelte zet het congres direct de toon: minder abstractie, meer realiteit. De editie van 2026, die op 9 en 10 september plaatsvindt in Jaarbeurs Utrecht, richt zich nadrukkelijk op de vraag hoe organisaties zich staande houden in een1



