Facebook lanceert platform om informatie over cybercrime uit te wisselen
Facebook wil bedrijven helpen cyberaanvallen effectiever en efficiënter aan te pakken door een platform op te zetten voor het delen van informatie over cybermisdaad. Bedrijven kunnen allerlei data over cyberaanvallen waarmee zij zijn geconfronteerd delen met andere bedrijven, die deze data kunnen inzetten om cyberaanvallen eerder op te sporen en beter aan te kunnen pakken.
Het nieuwe platform heet ThreatExchange. Bedrijven die doelwit worden van cybercriminelen, kunnen data die zij over de aanval verzamelen op het platform delen met andere bedrijven. Denk hierbij aan malafide URL’s die worden gebruikt, malware die is aangetroffen of analytische data over de cybercriminelen of -aanval.
Gecoördineerde cyberaanvallen tegen bedrijven
Facebook richt met dit platform zijn pijlen voornamelijk op gecoördineerde cyberaanvallen waarbij cybercriminelen in één aanval meerdere bedrijven aanvallen. Door data te delen kunnen bedrijven gezamenlijk een front vormen tegen dit soort aanvallen, wordt voorkomen dat bedrijven tijd investeren in het analyseren van bijvoorbeeld hetzelfde stukje malware en kunnen de cyberaanvallen hopelijk sneller worden afgeslagen.
Mark Hammel, manager van de threat infrastructuur van Facebook, legt in een blogpost uit dat de aangeleverde data door technologie van Facebook worden geanalyseerd. Deze technologie gaat op zoek naar verbanden in de verzamelde data, wat moet helpen toekomstige cyberaanvallen te voorkomen.
Meer over
Lees ook
Proofpoint: online oplichting met thema romantiek stijgt
pEr hangt niet alleen liefde in de lucht. Ook het aantal online fraudegevallen met een romantisch thema nemen toe, zeker in aanloop naar Valentijnsdag. Cybercriminelen doen zich voor als - in de meeste gevallen - een rijk persoon die naar liefde zoekt
Toename van malware, fraude en phishingaanvallen met feestdagen als thema
Proofpoint ziet een toename van aanvallen met feestdagen als thema, gericht op het verspreiden van malware, fraude en phishingcampagnes om vertrouwelijke gegevens te bemachtigen.
Black Friday: een gewaarschuwd mens telt voor twee
De Black Friday shopgekte is weer van start. Dit is voor veel mensen de aftrap van het winkelseizoen voor de feestdagen. Consumentenorganisaties waarschuwen voor webshops, zoals Temu, in verband met mogelijke privacy schendingen.