Skype werkt aan end-to-end encryptie
Skype werkt aan end-to-end versleutelde gesprekken, die door het bedrijf Private Conversations worden genoemd. Alle audio, tekstberichten en content worden bij gebruik van Private Conversations volledig versleuteld verstuurd en zijn hierdoor afgeschermd voor kwaadwillenden die erin slagen de communicatie te onderscheppen.
Private Conversations is door Skype beschikbaar gesteld aan Skype Insiders, die voor Skype bètaversies van de software testen. "We weten dat extra bescherming belangrijk is indien u gevoelige informatie over Skype deelt. We zijn dan ook verheugd de preview van end-to-end versleutelde Private Conversations aan te kondigen, die nu beschikbaar is voor Skype Insiders", schrijft Microsoft Support Engineer Ellen Kilbourne in een blogpost.
Signal Protocol
De nieuwe functionaliteit maakt gebruik van Signal Protocol, een industriestandaard ontwikkeld door Open Whisper Systems. Content die via Private Conversations wordt verstuurd wordt niet alleen versleuteld verzonden, maar ook onzichtbaar gemaakt in zowel het gespreksoverzicht als notificaties van gebruikers. Private Conversations kunnen op één apparaat tegelijk worden gevoerd. Het is mogelijk gesprekken over te zetten naar een ander apparaat, maar kunnen hierbij hun gespreksgeschiedenis niet meenemen. Alle berichten en content zijn gebonden aan het apparaat waarop deze zijn ontvangen en verzonden.
Private Conversations is beschikbaar voor Skype Insiders in Skype versie 8.13.76.8 voor iOS, Android, Linux, Mac en Windows Desktop.
Dossiers
Meer over
Lees ook
België nog lang niet cyberveilig, volgens ITU-onderzoek
Tijdens het International Cyber Security Strategy (ICSS) Congres in Leuven gunde Roberto Tavano, security expert bij Unisys, het aanwezige publiek een inkijk in de resultaten van een onderzoek van de International Telecommunication Union (ITU). Opvallendste conclusie: België scoort bijzonder matig in dit onderzoek: Europees zijn ze slechts 22ste e1
Nieuwe Amerikaanse overheidsdienst moet informatiedeling van cyberdreigingen optimaliseren
Een nieuwe overheidsdienst gaat zich in de Verenigde Staten specifiek richten op digitale dreigingen. De dienst wordt tussen andere overheidsdiensten waaronder inlichtingendiensten geplaatst en moet gaan zorgen dat informatie optimaal wordt gedeeld. Dit moet helpen cyberdreigingen eerder te identificeren. De nieuwe dienst heet het Cyber Threat Int1
EFF: ’Zet techbedrijven onder druk zich tegen massacontrole te verzetten’
Technologiebedrijven zouden onder druk moeten worden gezet zich actief te verzetten tegen NSA-controle. Ook zou een internationale beweging moeten worden opgezet om het toepassen van encryptie door consumenten te stimuleren. Het gebruik van beveiligde communicatiemiddelen moet worden aangemoedigd. Dit staat in het plan dat de Amerikaanse burgerrec1