Wie is Panik Button en wat doet Panik Button?

Panik_Button_Logo

Panik Button is een Nederlands Cyber Resilience (Weerbaarheid) bedrijf dat organisaties helpt wanneer zij worden getroffen door een cyberaanval, zoals een hack, ransomware of een grote IT-storing. Op zo'n moment kunnen medewerkers/klanten vaak niet meer inloggen, geen e-mails versturen en geen bestanden openen. Bij sommige organisaties vallen zelfs de machines stil. Panik Button zorgt ervoor dat medewerkers ondanks deze situatie veilig kunnen blijven samenwerken, binnen 1 uur na een ernstige inbreuk en helemaal onafhankelijk van je eigen infrastrctuur. Zo houdt een organisatie de regie tijdens een crisis.

Om te begrijpen waarom Panik Button belangrijk is, is het handig om het verschil tussen IT en OT te kennen.

De IT-omgeving bestaat uit alles wat medewerkers dagelijks gebruiken om hun werk te doen. Denk aan e-mail, Microsoft Teams, klantgegevens, de administratie, facturen en documenten. Zonder IT kunnen medewerkers hun dagelijkse werkzaamheden niet uitvoeren.

De OT-omgeving (Operational Technology) bestuurt juist de machines en technische installaties. Denk aan robots in een fabriek, verkeerslichten, bruggen, sluizen, waterzuiveringen of medische apparatuur in een ziekenhuis. Zonder OT komen processen letterlijk stil te staan.

Een eenvoudig voorbeeld is een autofabriek. De IT-omgeving regelt de bestellingen, de planning, de administratie en de communicatie. De OT-omgeving zorgt ervoor dat de robots lassen, de lopende band draait en de auto's worden geproduceerd. Als een cyberaanval beide omgevingen raakt, kunnen medewerkers niet meer werken én stopt de productie. Dat kost veel tijd, geld en kan zelfs gevaarlijke situaties opleveren.

Juist dan maakt Panik Button het verschil. Het bedrijf heeft een veilige, volledig onafhankelijke werkomgeving ontwikkeld die losstaat van de eigen IT-systemen. Hierdoor kunnen medewerkers direct overstappen naar deze reserveomgeving wanneer de normale systemen uitvallen. Vanuit deze veilige omgeving kunnen zij met elkaar chatten, videobellen, documenten delen en belangrijke beslissingen nemen. Terwijl IT-specialisten de computers herstellen en OT-specialisten de machines veilig opnieuw opstarten, blijft de organisatie functioneren en wordt de crisis effectief aangestuurd.

Panik Button is opgericht door Barry Verhoeven, Bas van den Eertwegh, Ralph Jansen en Jo Sevarts. Samen ontwikkelden zij een innovatieve oplossing die wereldwijd is gepatenteerd. Het patent zit niet in een fysieke knop, maar in de unieke technologie en werkwijze waarmee organisaties tijdens een cybercrisis binnen korte tijd kunnen overstappen naar een volledig veilige en zelfstandige werkomgeving. De automatische Schakel.

De oplossing is bedoeld voor organisaties waar stilstand grote gevolgen heeft. Denk aan ziekenhuizen, gemeenten, productiebedrijven, energiebedrijven, havens, banken, verzekeraars en andere organisaties die afhankelijk zijn van continu werkende IT- en OT-systemen. Ook organisaties die moeten voldoen aan wet- en regelgeving, zoals NIS2 en DORA, kunnen met Panik Button hun digitale weerbaarheid versterken.

Kort gezegd is Panik Button geen gewone beveiligingssoftware. Het is een digitale noodvoorziening die klaarstaat voordat er iets misgaat. Wanneer een cyberaanval de IT- en OT-omgeving uitschakelt, kunnen medewerkers direct verder werken in een veilige omgeving. Zo blijven communicatie, samenwerking en besluitvorming doorgaan, terwijl de technische systemen worden hersteld. Dat maakt Panik Button een onmisbare oplossing voor organisaties die zich geen langdurige uitval kunnen veroorloven.

Meer over
Lees ook
Alles werkt weer, behalve je medewerkers

Alles werkt weer, behalve je medewerkers

Uiteindelijk draait herstel niet alleen om het moment waarop een server weer beschikbaar is of een applicatie weer online staat. Het gaat erom dat medewerkers hun werk weer veilig kunnen doen. Wat mij betreft hoort endpoint access recovery daarom een vaste plek te krijgen in een continuïteitsplan.

Genetec-onderzoek toont aan dat retailers fysieke beveiliging breder inzetten dan diefstalpreventie

Genetec-onderzoek toont aan dat retailers fysieke beveiliging breder inzetten dan diefstalpreventie

Het ‘2026 State of Physical Security Report’ laat zien dat retailers fysieke beveiliging inzetten voor efficiëntere bedrijfsvoering, veiligheid voor medewerkers en het moderniseren van verouderde infrastructuur

Routerveiligheid: vergeten kern van cybersecurity en digitale soevereiniteit?

Routerveiligheid: vergeten kern van cybersecurity en digitale soevereiniteit?

Onlangs hebben veiligheidsinstanties in meer dan tien landen een urgente waarschuwing afgegeven dat cybercriminelen zich actief richten op onbeschermde netwerkrouters. Hoewel het misbruiken van slecht geconfigureerde routers geen nieuwe tactiek is, is dit nieuws alarmerend. Dreigingsactoren scannen systematisch op kwetsbaarheden om toegang te krij1