Atos brengt overnamebod van 4,3 miljard euro uit op Gemalto

Atos maakt bekend een bod van 4,3 miljard euro te hebben uitgebracht op Gemalto. Gemalto heeft nog niet gereageerd op het bod.

Door Gemalto in te lijfen wil Atos haar positie op het gebied van cybersecurity, digitale technologieën en betalingen versterken. Atos stelt dat de producten van Gemalto op het gebied van identity and access management, dataencryptie en cryptomanagement de oplossingen van Atos op het gebied van kunstmatige intelligentie, Big Data, High Performance Computing en cloud orchestratie goed aanvullen.

 

Het bod op Gemalto werd al op 28 november 2017 uitgebracht, maar is nu pas openbaar gemaakt. Atos zegt dit te doen met het oog op de impact die de overname kan hebben op de waarde van het aandeel Gemalto. Het bedrijf verkeert al langer in zwaar weer. Gemalto heeft in een jaar tijd drie winstwaarschuwingen afgegeven. De waarde van het aandeel Gemalto is hierdoor gedaald van ruim 63 euro in maart naar ongeveer 32 euro afgelopen week. De koers is inmiddels gestegen tot ruim 45 euro.

Lees ook
DEFION Security lanceert agentic security services en versterkt leiderschap voor AI-gedreven groeifase

DEFION Security lanceert agentic security services en versterkt leiderschap voor AI-gedreven groeifase

DEFION Security, het cybersecuritybedrijf gespecialiseerd  in pentesting en managed detection en response, introduceert de DEFION Pentest Agent. Deze AI-agent identificeert kwetsbaarheden in applicaties met een snelheid en dekking die met handmatige pentesting niet mogelijk is. Tegelijkertijd kondigt het bedrijf een leiderschapswissel aan.

LANCOM Systems en Rohde & Schwarz Cybersecurity fuseren tot Rohde & Schwarz Networks and Cybersecurity

LANCOM Systems en Rohde & Schwarz Cybersecurity fuseren tot Rohde & Schwarz Networks and Cybersecurity

De twee dochterondernemingen van Rohde & Schwarz, LANCOM Systems en Rohde & Schwarz Cybersecurity, gaan samen verder als Rohde & Schwarz Networks and Cybersecurity. De fusie is het resultaat van samenwerking tussen de twee zusterbedrijven en brengt hun complementaire aanbod van oplossingen samen onder de paraplu van Rohde & Schwarz Networks and Cy1

Photon Capital neemt Levelfour over

Photon Capital neemt Levelfour over

Photon Capital breidt zijn managed network- en securityplatform verder uit met de overname van Levelfour Networks. Na de eerdere acquisities van CrowdXS en Cloud Networks markeert deze transactie de derde toevoeging aan het platform