Hoeveelheid malware voor Android fors gestegen in 2015

malware-300x225

Voor het Android platform zijn in 2015 in totaal 2,3 miljoen nieuwe malware-samples gevonden. Dit is fors meer dan in 2014, toen het aantal nog uitkwam op ruim 1,5 miljoen nieuwe samples. Naar verwachting zet de stijging in 2016 door.

Dit meldt beveiligingsbedrijf G DATA in het G DATA Mobile Malware Rapport. Bijna 63% van alle Europese smartphonegebruikers maakte vorig jaar gebruik van een Android apparaat. De populariteit van het mobiele besturingssysteem maakt helaas helaas ook steeds interessanter voor cybercriminelen. Vooral het feit dat mobiele apparaten steeds vaker worden gebruikt voor internetbankieren en het verrichten van betalingen maakt de apparaten een interessant doelwit voor aanvallers.

Voor 2016 heeft G DATA de volgende verwachtingen:

  • Evolutie in Android malware: Cybercriminelen zien mogelijkheden om smartphones te gebruiken om bij banksaldo’s te komen. Smartphones vervangen steeds vaker de desktop als het gaat om online shoppen en internetbankieren. De experts van G DATA verwachten dat er in 2016 meer en slimmere malware zal worden ontwikkeld waarmee criminelen van dit feit kunnen profiteren.
  • Het Internet of Things biedt cybercriminelen nieuwe mogelijkheden: connected auto’s, slimme fitnessbandjes, gezondheidsapps en uitgebreide domotica-netwerken – het Internet of Things wordt steeds populairder, zowel thuis als onderweg. Veel van deze apparaten werken met het Android-besturingssysteem. Criminelen gaan steeds vaker op zoek naar zwakke plekken in de slimme apparaten en hun apps, om deze te kunnen uitbuiten.
Lees ook
AI-app ‘Lovable’ gebruikt door cybercriminelen

AI-app ‘Lovable’ gebruikt door cybercriminelen

Er wordt tegenwoordig vaak gevraagd naar de impact van AI op het dreigingslandschap. Hoewel er wordt geconstateerd dat door grote taalmodellen (LLM) gegenereerde e-mails of scripts weinig impact hebben, de drempel voor digitale criminaliteit door sommige AI-tools wordt verlaagd. Neem bijvoorbeeld diensten die met behulp van AI binnen enkele minute1

Nieuw Proofpoint-rapport onthult 400% piek in ClickFix-malwarecampagnes

Nieuw Proofpoint-rapport onthult 400% piek in ClickFix-malwarecampagnes

Proofpoint heeft het tweede deel van zijn Human Factor 2025 Report-serie gepubliceerd. Het rapport is gebaseerd op gegevens van Proofpoints threat intelligence-platform en beschrijft hoe cybercriminelen geavanceerde social engineering en door AI gegenereerde content gebruiken om kwaadaardige URL’s steeds moeilijker identificeerbaar te maken voor g1

Aanvallers misbruiken linkwrapping van Proofpoint en Intermedia om phishing-payloads te verspreiden

Aanvallers misbruiken linkwrapping van Proofpoint en Intermedia om phishing-payloads te verspreiden

De afgelopen maanden heeft het Cloudflare Email Security-team een reeks cybercriminele activiteiten gevolgd. Hierbij werd gebruikgemaakt van Proofpoint- en Intermedia-linkwrapping om phishing-payloads te verbergen. Zowel om het vertrouwen van mensen te winnen als detectie te vertragen om verdedigingsmechanismen te omzeilen.